Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rok B – 24.03.2024 r.

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Na sumie procesja z palmami. Dzisiaj zapowiadana akcja „Pola Nadziei”.

2. Dzisiaj o godz. 15.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez POAK. O 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W tygodniu Msze Święte o 18.00.

4. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. Paweł w poniedziałek od godz. 8.00; ks. Bogusław we wtorek od godz. 8.00; ks. Proboszcz w środę od godz. 9.00.

5. We wtorek po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.

6. W środę o godz. 15.00 pogrzeb śp. Krystyny Jasińskiej.

7. W środę zapraszamy na Nowennę i Mszę św. dzieci, które brały udział w konkursie na palmę wielkanocną. Po Mszy św. dzieci otrzymają upominki za udział w konkursie. Również na godz. 17.00 zapraszamy na próbę Dziewczęcą Służbę Maryjną. Po Mszy św. zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.

8. W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Jest to dzień poświęcony Eucharystii i Kapłaństwu. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Możliwość prywatnej modlitwy w kościele do godz. 22.00. O 20.30 adoracja prowadzona przez młodzież.

9. W Wielki Piątek możliwość osobistej modlitwy w Ciemnicy od godz. 6.00. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa w kościele. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Liturgia ku czci Męki Pańskiej. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Możliwość prywatnej modlitwy do godz. 22.00. O godz. 20.30 adoracja prowadzona przez młodzież. W piątek obowiązuje post ścisły. tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia bez górnej granicy wieku) oraz post ilościowy (dotyczy wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60). Mimo tego przepisu rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty.

10. Zapraszamy Strażaków do pełnienia warty honorowej przy Grobie Pańskim.

11. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na placu przy kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i po południu o godz. 16.00. Przez cały dzień możliwość indywidualnej adoracji Krzyża oraz modlitwy przy Grobie Pańskim. O godz. 15.00 Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

12. Rozpoczęcie liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece, które zapalimy od Paschału i przy ich świetle odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Wigilia Paschalna jest centralnym obchodem Triduum. Zapraszamy do licznego udziału.

13. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 6.00 – z procesją rezurekcyjną, następnie o godz. 9.00, 11.00 i u sióstr o godz. 10.10.

14. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 11.00 – i u sióstr o godz. 6.30.

15. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. po południu.

16. W Wielkanoc nie wyznaczamy róży różańcowej do odmawiania różańca.

Intencje mszalne →

Poprzednie ogłoszenia →