Zaproszenie na Uroczystość z okazji 100-lecia urodzin Mieczysława Nycza – mistrza rzeźbiarstwa w drewnie

Uroczystości odbędą się 17 września – sobota 2022 roku w Iwoniczu- Zdroju

Program uroczystości:

1. Godzina 9.00 – złożenie wieńca i modlitwa przy grobie Michaliny i Mieczysława Nyczów na cmentarzu komunalnym w Iwoniczu – rodzina
  2. Godzina 15.30 – poświecenie ekspozycji muzealnej ukazującej twórczość Mieczysława Nycza i innych rzeźbiarzy ludowych Iwonicza.
  3. Godzina 16.30 uroczysta Msza św. w kościele parafialnym pw. Św. Iwona i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Iwoniczu-Zdroju.
  4. Godzina 17.30 – koncert Kwartetu „Po 13-tej” – muzyków Filharmonii Podkarpackiej.

Ekspozycja muzealna mieści się w budynku mieszkalnym w Iwonicz-Zdroju na ul. Braci Kazurów 4.
Zwiedzić będzie ją można, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z panem Janem Nyczem. Nr telefonu 698 159 730.

Na uroczystość ma zaszczyt zaprosić
Jan Nycz – syn Mieczysława