XXX Niedziela Zwykła. Rok A – 29.10.2017 r.

 
 
 1. Dziś o 16.00 nabożeństwo różańcowe i o 16.30 Msza św.
  W dni powszednie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo różańcowe w poniedziałekwtorek.
 2. W poniedziałek od godz. 14.00 – 16.00 spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i odpustem parafialnym.
 3. W poniedziałek po nabożeństwie zebranie dla ministrantów i lektorów.
 4. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to również uroczystość odpustu parafialnego. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00.
  Po południu Msza św. z nieszporami za zmarłych i z kazaniem o godz. 14.00. Następnie procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Procesja jest szczególnym i pięknym nabożeństwem praktykowanym w tym dniu, w którym modlimy się za zmarłych rodziców, krewnych, zmarłych różnych stanów i czasów. Zechciejmy licznie uczestniczyć w tej modlitwie przez cały czas procesji.
 5. W czwartek Dzień Zaduszny. W liturgii Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Starajmy się przez cały listopad zyskiwać odpusty za zmarłych wypełniając przepisane warunki. Od 1 do 8 listopada może to być odpust zupełny w pozostałe dni częściowy.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piąteksobota miesiąca.
  W pierwszy piątek odwiedzi chorych ks. Sebastian i ks. Krzysztof. Natomiast ks. proboszcz w pierwszą sobotę od godz. 9.00.
 7. W listopadzie będziemy również wspólnie modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych polecanych w wypominkach. W piątek za zmarłych polecanych z ul. Długiej nr 1-50; w sobotę nr 51-100. Prosimy czytelnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych oraz nazwę ulicy i nr domu. Za zmarłych polecanych w wypominkach będą też odprawione Msze św.
 8. W przyszłą niedzielę po sumie o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn i kobiet.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w naszym kościele odbędzie się koncert muzyki organowej i kameralnej jako kontynuacja koncertów organizowanych w ubiegłych latach. Serdecznie zapraszamy. Po koncercie o godz. 16.30 Msza św.
 10. O prowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszami św. w najbliższą niedzielę prosimy Różę Pani Jadwigi Boczar.
 11. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na wypominki. Prosimy dopisywać nazwę ulicy i nr domu.
 12. Ogłoszenie Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”:
  Już po raz piąty w Dniu Wszystkich Świętych, przy bramach iwonickich cmentarzy, staną z puszkami członkowie Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”, wspierani przez młodych wolontariuszy ze zreformowanych szkół podstawowych w Iwoniczu i Iwoniczu-Zdroju, aby kwestować na rzecz renowacji kolejnych nagrobków i pomników na starym cmentarzu w Iwoniczu. Jak co roku, dziękując za dotychczasową hojność wszystkim darczyńcom, prosimy o kolejne wsparcie.