XX Niedziela Zwykła. Rok A – 20.08.2017 r.

1. Dziś po południu Msza św. o godz. 16.30.
  2. W dni powszednie Msza św. o godz. 18.00.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z hołdem i kwiatami prosimy młodzież z kl. III Gimnazjum.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  5. O prowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszami św. w najbliższą niedzielę prosimy Różę Pana Kazimierza Pyter.
  6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu w dn. 9 września 2017 r. (sobota). Od dziś można zapisywać się na wyjazd w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce z racji przypadającej w tym roku setnej rocznicy objawień w Fatimie.
  7. Duszpasterstwo Rolników Archidiecezji Przemyskiej, Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, Powiat Sanocki, Gmina Zarszyn oraz Parafia pw. św. Jadwigi Królowej w Długiem zapraszają na XXXIV Dożynki Archidiecezji Przemyskiej i XVII Dożynki Województwa Podkarpackiego. Dożynki odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia 2017 r. na stadionie sportowym w Długiem. O godz. 10.00 – Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem z Parafii Archidiecezji Przemyskiej oraz Gmin i Powiatów Województwa Podkarpackiego. 11.30 – Program przygotowujący do uroczystości. 12.00 – Uroczysta Msza św. dziękczynna za zebrane plony, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi J.E. Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski. – Poświęcenie wieńców dożynkowych. – Występy zespołów artystycznych.
  8. W nawiązaniu do akcji prowadzonej przez Caritas, w niedzielę, 27 sierpnia w Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską. Caritas prosi o ofiarność i solidarność z Rodakami, którzy najbardziej ucierpieli w ostatnich wydarzeniach.