XVIII Niedziela Zwykła. Rok C – 4.08.2019 r.

 
 

1Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. O 14.30 zebranie POAK. O 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla kobiet. O 16.30 Msza św.
2W dni powszednie Msza św. o godz. 18.00. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego
3W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z hołdem i kwiatami prosimy dzieci, które będą po wakacjach w kl. VIII SP. Przed Mszą św. o 17.20 różaniec za prześladowanych chrześcijan prowadzony przez Koło Przyjaciół Radia Maryja.
4W I czwartek miesiąca przed Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
5W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
6. O prowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszami św. w przyszłą niedzielę prosimy Różę Pani Danuty Władysławy Prajsnar.
7W przyszła niedzielę ks. Marek Sowiński nasz rodak, który pracuje na misjach w Paragwaju będzie mówił kazania na mszach św. Podzieli się swoimi doświadczeniami z pracy misyjnej.  Po Mszach św. będzie możliwość złożenia do puszek ofiar, dla ks. misjonarza na potrzeby misyjne. 
8.. Nasza parafia i POAK organizuje zbiórkę makulatury na budowę studni w Afryce. W ubiegłym tygodniu kontener już został zapełniony makulaturą. W poniedziałek zostanie zabrany i podstawiony następny i będzie dalsza możliwość składania makulatury na ten cel.
9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
10Dziś o godz. 14.00  Msza św. pogrzebowa zm. parafianki Jadwigi Lorenc.