VIII Niedziela Zwykła. Rok C – 3.03.2019 r.

 
 

1. Rozpoczynamy dzisiaj coroczne nabożeństwo eucharystyczne przed Wielkim Postem. Dzisiaj o godz. 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu Następnie czas na osobistą adorację do 16.30 i Msza św.

2. W poniedziałek i wtorek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 17.00. O godz. 17.00 Msza św. z kazaniem o Eucharystii. Przed Mszą św. od godz. 16.30 możliwość spowiedzi.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i do modlitwy za uzależnionych i za ich rodziny.

4. W Środę Popielcową rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 6.30 (w kaplicy Sióstr), 9.00 i 17.00. Przed Mszą św. o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły t.j. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilościowe ograniczenie posiłków.

5. We czwartek po Mszy św. katecheza biblijna na temat ośmiu błogosławieństw. Następnie nabożeństwo uwielbienia z adoracją Najświętszego sakramentu i modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie. Informacja na plakatach.

6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.00 – dla dorosłych i o 19.00 – dla młodzieży i tych, którzy nie mogli uczestniczyć wcześniej. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. W piątek Dzień Kobiet – modlimy się w intencji kobiet.

8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00. Po Gorzkich Żalach Msza św.

9. O prowadzeni modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę prosimy różę P. Władysławy Prajsnar. Natomiast o odmawianie różańca przed Gorzkimi Żalami prosimy POAK.

10. Dzisiaj składka na WSD.