VIII Niedziela Zwykła. Rok A – 26.02.2017 r.

 
 
  1. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy dzisiaj 40 – godzinne nabożeństwo. Tegorocznemu czuwaniu modlitewnemu przewodzi ks. Wiesław Szczygieł – Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Lipniku i Moderator Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Plan 40 – godzinnego nabożeństwa: Dzisiaj po sumie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na osobistą adorację do 1630. W poniedziałekwtorek Msze św. z nauką o godz. 900 i 1700. Po Mszy św. o godz. 900 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji do Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do osobistej modlitwy! W poniedziałek od 1500 do 1600 Godzina Święta, którą poprowadzi ks. Wiesław. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św. i dodatkowo w poniedziałek i wtorek od 1500 do 1600. Można także nabyć w kościele modlitewnik czcicieli NSPJ – koszt 7 zł.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy także Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i do modlitwy za uzależnionych i za ich rodziny.
  3. W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza – naszymi modlitwami otaczajmy drogich nam solenizantów: ks. Proboszcza Kazimierza Gierę i ks. Prałata Kazimierza Piotrowskiego.
  4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 630, 900 i 1700. Pielęgnujmy piękny zwyczaj zabierania poświęconego popiołu dla nieobecnych jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. W Okresie Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: o 1530 – dla dzieci, o 1700 – dla dorosłych i o 1900 – dla młodzieży i tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć wcześniej! Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 1600.
  5. Ze względu na Środę Popielcową w tym tygodniu nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Spotkanie ministrantów i lektorów w środę po Mszy św. obecność obowiązkowa
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota marca. W czwartek Wystawienie Najświętszego Sakramentu od 1630, osobista adoracja i wspólna modlitwa za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej. W piątek okazja do spowiedzi św. od 1600, a w sobotę odwiedzimy chorych z posługą kapłańską od 900.
  8. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kościele i ofiary złożone z tej racji (6 os.). Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy parafian z ul. Długiej nr 62-90.
  9. O prowadzeni modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę prosimy różę P. Danuty Niemczyk
  10. U ks. Krzysztofa można zapisywać się na SMAP, które odbędzie się tego roku w Ustrzykach Dolnych.

ŻYCZYMY DOBREJ I SPOKOJNEJ NIEDZIELI – NIECH BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO WSZYSTKIM STALE TOWARZYSZY – SZCZĘŚĆ BOŻE!