VII Niedziela Zwykła. Rok A – 19.02.2023 r.

1. Dziś rozpoczyna się tydzień Trzeźwości. Podejmujemy modlitwę o trzeźwość za uzależnionych od alkoholu i ich rodziny o raz podejmujemy postanowienia abstynenckie.

2. Dziś po południu o godzinie 15:00 rozpoczniemy doroczne nabożeństwo eucharystyczne przed Wielkim Postem. O 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, i adoracja do godziny 16.30. Msza św. o godz. 16.30.

3. W poniedziałek i wtorek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi przed Wielkim Postem.

4. W dni powszednie Msza św. o godz. 17.00.

5. We wtorek po Mszy spotkanie grupy biblijnej

6. W Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia bez górnej granicy wieku) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60). Mimo tego przepisu rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Najbliższa Środa Popielcowa, jest dniem postu i modlitwy w intencji pokoju.

7. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o 10.00 i 17.00. Taca z Mszy św. zostanie przekazana na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii,
oraz ofiarom wojny na Ukrainie.

8. W czwartek przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.30.

9. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.00 i Msza św. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i tych, którzy nie mogli uczestniczyć wcześniej.

10. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godzinie 16.00. Za udział w obu tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

11. W prowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed Mszami Św. o godzinie 9.00 i 11.00 prosimy różę p. Ewy Prajsnar i przed Gorzkimi Żalami POAK.