VI Niedziela Zwykła. Rok B – 14.02.2021 r.

1. Dziś rozpoczyna się tydzień Trzeźwości. Podejmujemy w tym tygodniu modlitwę o trzeźwość za uzależnionych od alkoholu i ich rodziny o raz podejmujemy postanowienia abstynenckie. Dziś po południu Msza św. o godz. 16.30.

2. W dni powszednie Msza św. o godz. 17.00. W poniedziałek o godz. 14.00 pogrzeb zmarłej Janiny Nycz.

3. We wtorek po Mszy spotkanie grupy biblijnej i próba scholii.

4. W Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post.

W środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia bez górnej granicy wieku) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60). Mimo tego przepisu rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty.

5. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o 9.00 i 17.00. Przed Mszą św. od godz. 16.00. możliwość spowiedzi.

6. W czwartek przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.30. Po Mszy św. Zbiórka ministrantów i lektorów.

7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.00 i Msza św. Również o 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i tych, którzy nie mogli uczestniczyć wcześniej.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie parafialnych rekolekcji wielkopostnych. (Nie wyznaczamy róż do odmawiania różańca prze Mszami św.).

Program Rekolekcji

7.10 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

7.30 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich.

9.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich.

11.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich.

12.00 – Konferencja dla matek i ojców.

16.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

16.45 – Msza św.

W kolejnych dniach rekolekcji

Poniedziałek 22.lutego

9.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich.

16.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci ze szkoły podstawowej kl. III –VI.

17.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich.

18.00 – Konferencja dla młodzieży.

Wtorek 23 lutego

9.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich.

16.00 – Spowiedź rekolekcyjna.

17.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich.

Konferencja o Eucharystii i adoracja.