V Niedziela Wielkiego Postu. Rok B – 18.03.2018 r.

 
 
 1. Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza św.
 2. W poniedziałek 19 marca uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. W naszej parafii jest to również uroczystość odpustowa. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00 oraz wieczorem o godz.18.00.
 3. W tygodniu w dni powszednie Msza św. o godz. 18.00 ze względu na wyjazdy na spowiedź w dekanacie. Kancelaria parafialna będzie czynna bezpośrednio po Mszy św.
 4. W środę na nowennę do MB. Nieustającej Pomocy zapraszamy z kl. III SP. Będzie również dla nich poświęcenie i wręczenie modlitewników. Zapraszamy też Dziewczęcą Służbę Maryjną.
 5. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę po Mszy św.
 6. W czwartek przed Mszą św. nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek ks. wikariusze pojadą do chorych którym posługują pierwsze soboty. Natomiast ks. proboszcz pojedzie do chorych we wtorek 27 marca. Prosimy zgłosić chorych, których nie odwiedzamy w I soboty.
 8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: o 1530 – dla dzieci, o 1800 – dla dorosłych i o 2000 – dla młodzieży i tych, którzy nie mogli uczestniczyć wcześniej.
 9. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej. Na Mszach św. poświecenie palm. Na sumie uroczyste poświecenie palm z uroczystą procesją wokół kościoła. Dzieci przedszkolne biorące udział w konkursie „Palma Wielkanocna” organizowanym przez Przedszkole Gminne w Iwoniczu proszeni są o przyniesienie podpisanych palm do przedszkola do piątku. Palmy zostaną umieszczone w kościele i poświęcone w Niedzielę Palmową. Natomiast w Wielką Środę zapraszamy dzieci biorące udział w konkursie na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Za udział w konkursie dzieci wtedy otrzymają upominki.
 10. W Niedzielę Palmową na Gorzkich Żalach prosimy o składkę na kwiaty do Bożego Grobu.
 11. Od piątku do Niedzieli Palmowej Diecezjalne Spotkanie Młodych w Radymnie.
 12. W niedzielę Palmową zbiórka na Krośnieńskie Hospicjum Caritas – „Pola Nadziei” prowadzona przez dzieci i młodzież pod opieką nauczycieli i rodziców.
 13. O prowadzeni modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę prosimy różę Pani Aliny Kandefer.
 14. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii planowana jest w Wielki Poniedziałek 26 marca.