V Niedziela Wielkiego Postu. Rok A – 29.03.2020 r.

1. Ze względu na ograniczenia liczby uczestników Mszy Świętych przez władze państwowe, oraz na podstawie wytycznych archidiecezjalnych informujemy o dodatkowych Mszach Świętych odprawianych w niedzielę.

Porządek Mszy Świętych:

• 7:30
  • 9:00 – Transmisja
  • 11:00
  • 15:00 TRANSMISJA GORZKICH ŻALI z Kościoła Parafialnego (ograniczenia liczby wiernych jak w przypadku Mszy Świętych)
  • 16:00
  • 17:00 – Transmisja
  • 18:00

Informujemy również, że NIE BĘDZIE Mszy Świętych odprawianych rano w kaplicy sióstr w dni powszednie i w niedziele.

Zamówione intencje mszalne z kaplicy sióstr będą odprawiane wieczorem w kościele parafialnym, a z niedzieli na Mszy Świętej o godzinie 18:00 w niedzielę.

Powyższy porządek będzie obowiązywał do odwołania.

2. W tygodniu codziennie o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu (z wyjątkiem piątku), o 17.50 Koronka do Miłosierdzia Bożego i  Msza św. o godz. 18.00.

Wykorzystujmy już  ten czas także na przystąpienie do spowiedzi, ponieważ nie będą organizowane ogólne spowiedzi parafialne przed Świętami. Codziennie od godz. 9.00 – 12.00od 16.00 i od 17.30 (z wyjątkiem niedzieli) można skorzystać z tego sakramentu w kościele.

3. W piątek od 16 – 18.00 w kościele możliwość prywatnego odprawienia Drogi Krzyżowej. Nie będzie wspólnego nabożeństwa,

O 18.30 transmisja Drogi Krzyżowej z kościoła parafialnego na parafialnym kanale YouTube.

4. Zachęcamy wszystkich wiernych do duchowej modlitewnej łączności i uczestnictwa w transmisjach Mszy świętych i nabożeństw pasyjnych przy pomocy Radia FARA, mediów społecznościowych i internetu.

W ubiegłym tygodniu została uruchomiona strona na Facebooku. Mamy także parafialny kanał na Youtube, na którym rozpoczęliśmy nasze transmisje.

Zachęcamy do duchowego uczestnictwa w codziennych transmisjach Mszy Świętych i nabożeństw.

5. W związku z panującą epidemią, nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną w pierwszą sobotę.

Ogłoszenie dodatkowe do odczytania:

„Jeśli potrzebujesz pomocy np. w zrobieniu zakupów w obliczu ostatnich wydarzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym kraju, znajdujesz się w grupie ryzyka, oferujemy pomocną dłoń.
Pomożemy zrobić i dostarczyć zakupy dla takiej osoby.
Jeśli potrzebujesz pomocy zadzwoń: 723 839 664″.