Uroczystość Trójcy Świętej. Rok B – 26.05.2024 r.

 
 

1. Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Dziś na sumie rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klas IV. Po południu o godz. 16.00 nabożeństwo majowe i Msza św. o 16.30.

2. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00.

3. We wtorek o godz. 18.00 Uroczystość Bierzmowania młodzieży z kl. VIII.

4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O 17.00 zapraszamy Dziewczęcą Służbę Maryjną na próbę do domu parafialnego.

5. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. przed południem o godz. 7.30, 10.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja z Najświętszym Sakramentem przy kościele.

  • Ołtarz Ifigura Pana Jezusa cierpiącego. Prosimy o przygotowanie ołtarza POAK
  • Ołtarz IIfigura św. Jana Nepomucena. Prosimy o przygotowanie Siostry Felicjanki
  • Ołtarz IIIfigura Matki Bożej Bolesnej Pieta. Prosimy o przygotowanie Grupę Biblijną
  • Ołtarz IVfigura św. Józefa. Prosimy o przygotowanie młodzież RAM.

Panów Strażaków prosimy o niesienie baldachimu i chorągwi na procesji. Zapraszamy również dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Młodsze i starsze dzieci, Dziewczęcą Służbę Maryjną, ministrantów, lektorów, scholę.

Po południu Msza św. o 16.30.

6. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. Litania do NSPJ i procesja eucharystyczna przy kościele.

7. Na piątek w Oktawie Bożego Ciała, 31 maja, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na jałmużnę. Każdego, kto skorzysta z dyspensy w dniu 31 maja zachęca się do złożenia ofiary (jałmużny) na zakony kontemplacyjne lub na misje święte.

8. W piątek przed pierwszą sobotą miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O 17.45 rozważanie tajemnicy różańcowej, o 18.00 Msza św., nabożeństwo różańcowe i procesja z figurą MB fatimskiej.

10 O prowadzenie różańca w przyszłą niedzielę przed Mszami świętymi o 9.00 i 11.00 prosimy różę Pana Adama Biskupa.

11. POAK jak co roku organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dn. 15 czerwca 2024 r. Wyjazd o godz. 3.30 rano z parkingu przy plebanii. W drodze powrotnej wstąpimy na modlitwę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i do Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii.

Intencje mszalne →

Poprzednie ogłoszenia →