Uroczystość Trójcy Świętej. Rok A – 7.06.2020 r.

 
 

1. Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Od dzisiejszej niedzieli nie obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. O 16.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i 16.30 Msza św. Zmiana tajemnic różańcowych po sumie dla mężczyzn i po nabożeństwie czerwcowym dla kobiet.

2. W dni powszednie do środy wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 o 17.45 nabożeństwo czerwcowe i Msza św. o godz. 18.00,  w środę z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

3. We czwartek Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msze św. przed południem o godz. 7.30 i 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja z Najświętszym Sakramentem. W tym roku procesja będzie przy kościele. Poszczególne ołtarze będą przy figurach na placu kościelnym:

  • Ołtarz I – figura św. Jana Nepomucena. Prosimy o przygotowanie ołtarza POAK.
  • Ołtarz II – figura Matki Bożej Bolesnej Pieta. Prosimy o przygotowanie Siostry Felicjanki.
  • Ołtarz III – figura św. Józefa. Prosimy o przygotowanie młodzież z RAM.
  • Ołtarz IV – figura Pana Jezusa cierpiącego. Prosimy o przygotowanie róże różańcowe.
    Po południu Msza św. o 16.30.

4. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. Litania do NSPJ i procesja eucharystyczna przy kościele. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00 rocznica I Komunii św. dzieci z kl. IV. Do sakramentu pokuty można przystępować przez cały tydzień, nie będzie oddzielnej spowiedzi dla dzieci i rodziców. 

6. W piątek po nabożeństwie prosimy dzieci na próbę przed rocznicą Komunii św.

7. Dziś składka na WSD.