Uroczystość Trójcy Świętej. Rok A – 4.06.2023 r.

 
 

1. Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Po sumie nabożeństwo czerwcowe. Msza św. po południu o 16.30.

2. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00. W środę z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. O 17.00 zapraszamy Dziewczęcą Służbę Maryjną na próbę do domu parafialnego.

4. W środę zbiórka ministrantów i lektorów – obecność obowiązkowa (przygotowanie do Uroczystości Bożego Ciała).

5. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. przed południem o godz. 7.30. i 10.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja z Najświętszym Sakramentem przy kościele. Poszczególne ołtarze będą przy figurach na placu kościelnym.

Ołtarz I – figura Pana Jezusa cierpiącego. Prosimy o przygotowanie ołtarza POAK,

Ołtarz II – figura św. Jana Nepomucena. Prosimy o przygotowanie Siostry Felicjanki,

Ołtarz III – figura Matki Bożej Bolesnej Pieta Prosimy o przygotowanie Grupę Biblijną,

Ołtarz IV – figura św. Józefa. Prosimy o przygotowanie młodzież RAM.

Panów Strażaków prosimy o niesienie baldachimu i chorągwi na procesji. Zapraszamy tez dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Zapraszamy też młodsze dzieci.

Po południu Msza św. o 16.30.

6. W Boże ciało jest możliwość wspólnego wyjazdu na Koncert Jednego serca i jednego Ducha. Zapisy w zakrystii do wtorku.

7. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. Litania do NSPJ i procesja eucharystyczna przy kościele. W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje lub Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

8. O prowadzenie różańca w przyszłą niedzielę przed Mszami świętymi o 9.00 i 11.00 prosimy różę P Aliny Kandefer.

9. POAK jak co roku organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dn. 17 czerwca 2023 r. Wyjazd o godz 3.00 rano z parkingu przy plebanii. W drodze powrotnej wstąpimy do Łagiewnik i Centrum Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii.

 10. Dziś można zakupić dodatkowy numer Niedziela Magazyn , poświęcony Ojczyźnie i Kościołowi (15 zł.) oraz Czasopismo „Miłujcie się” pod nowym tytułem „Trwajcie w miłości”.