Trzecia niedziela Adwentu. Rok B – 17.12.2023 r.

 
 

1. Od dziś przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając Wielkie Antyfony. Dziś po sumie Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Po południu Msza św. o godz. 16.30.

2. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie formacyjne młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VI.

3. Od poniedziałku do soboty w związku ze spowiedziami w dekanacie, roraty będą o godz. 18.00. i Nowenna do Dzieciątka Jezus.

4. We wtorek o godz. 14.00 pogrzeb zmarłej Parafianki Emilii Nycz.

5. We wtorek po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej

6. W czwartek parafialna spowiedź adwentowa od godz. 14.00 do 17.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie po Mszy św. wieczornej.

7. W środę zapraszamy Dziewczęcą Służbę Maryjną na próbę do domu parafialnego o godz. 17.00 i na Mszę św.

8. W czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W piątek o godz. 18.00 spotkanie RAM.

10. W sobotę rocznica święceń biskupich ks. Abpa Adama Szala, a w niedzielę dzień jego imienin. Modlimy się w jego intencji.

11. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty. W tym dniu naszych chorych odwiedzi Młodzież z życzeniami świątecznymi.

12. W przyszłą niedzielę Msze św. przed południem według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o 16.30. Wieczorem w naszych domach Wieczerza Wigilijna. Rozpoczynamy ją od odczytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. (wg św. Łukasza), następnie w wspólnej modlitwie, polecamy Panu Bogu najważniejsze intencje rodziny, parafii, pamiętamy o chorych, samotnych, modlimy się za zmarłych. Po modlitwie dzieląc się opłatkiem składamy sobie życzenia. Po wieczerzy wigilijnej śpiewamy kolędy. O północy Pasterka.

13. W najbliższą niedzielę o prowadzenie modlitwy różańcowej przed Msza świętą o godzinie 9:00 i 11:00 prosimy różę P. Kazimierza Pyter.