Pierwsza niedziela Adwentu. Rok B – 3.12.2023 r.

1. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn. Po południu o godz. 16.00 Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego poczęcia i zmiana tajemnic dla kobiet. Msza św. o godz. 16.30.

2. W adwencie z wyjątkiem niedziel i uroczystości o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratami. Roraty rozpoczynać będziemy procesją z zapalonymi lampionami. Dzieci za udział w roratach otrzymywać będą obrazki do adwentowej wyklejanki będą losować figurkę Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej oraz upominki. Plansze wyklejanki dzieci otrzymają jutro na roratach. Prosimy aby dzieci przed roratami składały w koszyku karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania.

3. Od poniedziałku do czwartku Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. W poniedziałek po roratach spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.

5. We wtorek po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.

6. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na różaniec i Litanię do Św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny.

7. W środę zapraszamy Dziewczęcą Służbę Maryjną na próbę w domu parafialnym o godz. 16.00 i na Mszę św. Dziewczynki zostaną powierzone opiece Matki Bożej i oficjalnie przyjęte do Służby Maryjnej.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.

9. W czwartek po Mszy św. zebranie POAK, Ruchu Apostolstwa Młodzieży oraz ministrantów i lektorów.

10. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz. 17.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Dla dzieci zostaną pobłogosławione medaliki Niepokalanej, które rodzice przekażą swoim dzieciom i zawierzą je Niepokalanej Matce. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11. Od dzisiaj można zakupić świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Caritas proponuje minimalną ofiarę 10 zł. Są też kalendarze na rok 2024 z bł. Rodziną Ulmów. Cena 10 zł. Ofiara też przeznaczona na Caritas. Można też nabyć pobłogosławione opłatki wigilijne. Ofiary złożone za opłatki przeznaczone będą na ogrzewanie w kościele.

12. Dzisiejsza składka przeznaczona na Seminarium Duchowne.

13. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

14. W najbliższą niedzielę o prowadzenie modlitwy różańcowej przed Msza świętą o godzinie 9:00 i 11:00 prosimy różę P. Krystyny Such.