Pierwsza niedziela Adwentu. Rok A – 27.11.2016 r.

1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2016/2017. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół tematu „Idźcie i głoście”.
  2. We wszystkie dni adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach Będziemy je rozpoczynać procesyjnym wejściem z zapalonymi lampionami. Rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości uczestniczyli z nimi w nabożeństwie. Dzieci za udział otrzymywać będą obrazki do wyklejania na planszy. Będzie też losowanie dwóch figurek Matki Bożej, które dzieci będą zabierały do domu, aby wspólnie pomodlić się w rodzinie i w następny dzień przyniosą do kościoła.
  3. We wtorek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  4. W środę w szczególności zapraszamy dzieci przedszkolne i z kl. I SP.
  5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w środę po Mszy św.
  6. W piątek spotkanie dla RAM-u po Mszy św.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem miesiąca – w czwartek oraz w pierwszy piątek od godz.16.00. W czwartek nie będzie adoracji przed Mszą św.
  8. W I sobotę nie będziemy odwiedzać chorych. Spowiedź i Komunia św. chorych będzie przed świętami.
  9. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kościele i ofiary z tej racji parafianom z ul Zadwór z bloku 8 i 9 (9 osób). Bóg zapłać. Na ten tydzień prosimy parafian z ul. Zadwór blok nr 10 i 11.
  10. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, Dzień solidarności i modlitw z Kościołami na Wschodzie. Zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom.
  11. Od dzisiaj można zakupić świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy. Cena 5 zł. w kościele i na plebanii po Mszach św.
  12. Od dzisiaj też można nabyć opłatki wigilijne. Ofiary złożone za opłatki przeznaczone są na ogrzewanie w kościele.
  13. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  14. O prowadzenie różańca przed Mszami św. prosimy różę P. Józefa Gadzały.