Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rok A – 2.04.2023 r.

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Na sumie procesja z palmami.

2. Dziś godzinie o 15.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez POAK. O 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W tygodniu Msze Święte o 18.00.

4. We wtorek po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.

5. W środę po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.

6. W środę zapraszamy na Nowennę i Mszę św. dzieci, które brały udział w konkursie na palmę wielkanocną. Po Mszy św. dzieci otrzymają upominki za udział w konkursie. Również na godz. 17.00 zapraszamy na próbę Dziewczęcą Służbę Maryjną.

7. W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Jest to dzień poświęcony Eucharystii i Kapłaństwu. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Możliwość prywatnej modlitwy w kościele do godz. 23.00. O 21.00 adoracja prowadzona przez młodzież.

8. W Wielki Piątek możliwość osobistej modlitwy w kościele od godziny 6.00. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa w kościele. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Liturgia ku czci Męki Pańskiej. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Możliwość prywatnej modlitwy w kościele do godz. 23.00. O 21.00 adoracja prowadzona przez młodzież.

W piątek obowiązuje post ścisły. tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia bez górnej granicy wieku) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60). Mimo tego przepisu rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty.

9. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na placu przy kościele. Godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00. Po południu o godz. 16.00. Przez cały dzień możliwość indywidualnej adoracji Krzyża oraz modlitwy przy Grobie Pańskim. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna.

10. Rozpoczęcie liturgii Wigilii Paschalnej o godzinie 20.00 Na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece, które zapalimy od poświęconego ognia świecy paschalnej, oraz przy ich świetle odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Liturgia Wigilii Paschalnej jest centralnym obchodem Triduum Paschalnego, zapraszamy do licznego udziału.

11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte o godzinie: 6.00 – z procesją rezurekcyjną. Następnie 9.00, 11.00 i u sióstr o 10.10.

12. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte 7.30, 9.00, 11.00.
W poniedziałek wielkanocny i w Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. po południu.

13. W Wielkanoc nie wyznaczamy róży różańcowej do odmawiania różańca.