IV Niedziela Wielkiego Postu. Rok A – 26.03.2017 r.

 
 
 1. Dziś po południu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza św.
 2. W tygodniu w dni powszednie Msza św. o godz. 18.00.
 3. W środę na nowennę do MB. Nieustającej Pomocy zapraszamy młodzież z kl. I Gimnazjum. Zapraszamy także Dziewczęcą Służbę Maryjną.
 4. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę po Mszy św.
 5. W czwartek przed Mszą św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie adoracji modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: o 1530 – dla dzieci, o 1800 – dla dorosłych i o 2000 – dla młodzieży i tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć wcześniej.
 7. W I sobotę nie będziemy odwiedzać chorych. Z posługą kapłańską udamy się w I piątek 7 kwietnia.
 8. Parafialny Odział Akcji Katolickiej w porozumieniu z właścicielami sklepów w Iwoniczu organizuje zbiórkę artykułów spożywczych, na przygotowanie paczek na święta dla uboższych rodzin w parafii. W sklepach są wystawione koszyki, w których można składać ofiarowane rzeczy.
 9. Dziękujemy za ofiarę złożoną z racji utrzymania porządku w kościele (1 os.). Bóg zapłać.
  W tym tygodniu prosimy parafian z ul. Zagrodniki nr 1-20.
  W związku z prośbą parafian dotyczącą rezygnacji z kolejek do sprzątania, po rozmowach w czasie wizyty kolędowej i po zasięgnięciu opinii Rady Duszpasterskiej od 1 maja troskę o porządek w kościele i o otoczenie powierzymy kilku stałym osobom. W związku z tym została zaproponowana kwota 50 złotych na rok od rodziny na wynagrodzenie, kwiaty, środki czystości i narzędzia. Ofiary można będzie składać w podpisanych kopertach do wystawionej na balaskach skarbony – przez cały miesiąc kwiecień. Przyjmując taką formę materialnej troski o kościół prosimy o uczciwe i solidarne podejście do sprawy.
 10. O prowadzeni modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę prosimy różę Pani Jadwigi Kandefer.
 11. Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie, ul Paderewskiego ogłasza nabór na rok szkolny 2017/18. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń. Wnioski dostępne na stronie internetowej szkoły.
 12. Ogłoszenie Rekolekcje dla Nauczycieli w Miejscu Piastowym.
 13. Ogłoszenie Dyrektora PCEN.
 14. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii planowana jest na Wielki Poniedziałek 10 kwietnia.