IV Niedziela Adwentu. Rok C – 19.12.2021 r.

 
 

1. Dziś po sumie Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

Po południu Msza św. o godz. 16.30.

2. Od poniedziałku do czwartku roraty o godz. 17.00. i Nowenna do Dzieciątka Jezus.

3. Podobnie jak w ubiegłym roku nie jest planowana jednodniowa parafialna spowiedź adwentowa. W związku z tym zachęcamy do korzystania ze spowiedzi codziennie przed Mszą św. od godz. 16.00. Jeśli zajdzie potrzeba będziemy spowiadać także po Mszy św. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie po Mszy św. wieczornej.

4 W poniedziałek i czwartek po Mszy Świętej próba scholi.

5.We wtorek spotkanie grupy biblijnej po Mszy św.

6. W środę po Mszy św. zebranie dla ministrantów i lektorów.

7. W środę o godz. 18.00 spotkanie Ram-u w domu parafialnym.

8. W czwartek rocznica święceń biskupich ks. Abpa Adama Szala, a w piątek dzień jego imienin. Modlimy się w jego intencji.

9. W piątek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. rano o godz. 8.00 z Nowenną do Dzieciątka Jezus. Wieczorem w naszych domach Wieczerza Wigilijna. Rozpoczynamy ją od odczytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. (wg św. Łukasza), następnie w wspólnej modlitwie, polecamy Panu Bogu najważniejsze intencje rodziny, parafii, pamiętamy o chorych, samotnych, modlimy się za zmarłych. Po modlitwie dzieląc się opłatkiem składamy sobie życzenia. Po wieczerzy wigilijnej śpiewamy kolędy. O północy Pasterka. Przed Pasterką o godz. 23.15 zapraszamy na wspólne kolędowanie ze scholą parafialną. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

10. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. Msze św. o 7.30, 9.00, 11.00. Msza św. u sióstr o godz. 10.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w papieskim błogosławieństwie „Urbi et Orbi”.

12. W niedzielę święto Świętej Rodziny Msze św. o 7.30, 9.00, 11.00 oraz po południu o godz. 16.30.

13. Na święta nie wyznaczamy róż różańcowych do różańca przed Mszą św.

14. Cena czasopism „Niedziela” i „Gość Niedzielny” wynosi 8 zł., pozostałe 5 zł. Dziś jest nowy numer czasopisma „Miłujcie się”.