IV Niedziela Adwentu. Rok A – 18.12.2022 r.

1. Dziś po sumie Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Po południu Msza św. o godz. 16.30.

2. Od poniedziałku do czwartku w związku ze spowiedziami w dekanacie roraty o godz. 18.00. i Nowenna do Dzieciątka Jezus. W piątek Roraty o godz. 17.00.

3. W poniedziałek po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów. O godz. 20.00 próba scholi.

4. We wtorek po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.

5. W środę parafialna spowiedź adwentowa od godz. 14.00 do 17.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie po Mszy św. wieczornej.

6. W piątek rocznica święceń biskupich ks. Abpa Adama Szala, a w sobotę dzień jego imienin. Modlimy się w jego intencji.

7. W piątek o godz. 17.00 spotkanie RAM-u w domu parafialnym.

8. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty.

9. W sobotę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. rano o godz. 8.00 z Nowenną do Dzieciątka Jezus. Wieczorem w naszych domach Wieczerza Wigilijna. Rozpoczynamy ją od odczytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. (wg św. Łukasza), następnie w wspólnej modlitwie, polecamy Panu Bogu najważniejsze intencje rodziny, parafii, pamiętamy o chorych, samotnych, modlimy się za zmarłych. Po modlitwie dzieląc się opłatkiem składamy sobie życzenia. Po wieczerzy wigilijnej śpiewamy kolędy. O północy Pasterka. Przed Pasterką o godz. 23.15 zapraszamy na wspólne kolędowanie ze scholą parafialną. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

10. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. Msze św. o 7.30, 9.00, 11.00. Msza św. u sióstr o godz. 10.10. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w papieskim błogosławieństwie Urbi et Orbi”.

12. W poniedziałek 26 grudnia Święto Św. Szczepana Msze św. 6.30 u Sióstr, 7.30, 9.00, i 11.00.

13. Na święta nie wyznaczamy róż różańcowych do różańca przed Mszą św.

14 .Młodzież z RAM – sprzedaje dzisiaj ozdoby świąteczne . Zebrane datki zostaną przeznaczone na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony 2023.