III Niedziela Zwykła. Rok A – 26.01.2020 r.

 
 

1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek napisał, że Niedziela Słowa Bożego jest odpowiednim momentem tego okresu roku, w którym jesteśmy wezwani do umacniania więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan. Niedziela Słowa Bożego ma charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwałej i autentycznej jedności.

2W tygodniu Msza św. o godz. 17.00.

3We wtorek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją Słowa Bożego.

4W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy Dziewczęcą Służbę Maryjną.

5. W czwartek przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

6W tym tygodniu I sobota miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

7W niedzielę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo gromnic. Na Mszę św. o godz. 11.00 na i liturgię poświecenia gromnic zapraszamy dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii św. Dzieci otrzymają gromnice przed Mszą św.

8W Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu łączymy się modlitwą z osobami konsekrowanymi i prosimy o nowe powołania. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej archidiecezji.

10W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

11. O prowadzeni modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed Mszami św. o godz. 9.00 i 11.00 prosimy różę Pana Kazimierza Pyter.