III Niedziela Wielkanocy. Rok B – 18.04.2021 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Archidiecezjalne Dzieło Biblijne proponuje na ten czas praktyczne konferencje formacyjne pt. „Od lektury do życia Słowem Bożym”. Będą one emitowane przez cały tydzień o godz. 19.30 na antenie Radia Fara. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, aby wprowadzić lub utrwalić w swojej rodzinie zwyczaj wspólnotowej lub indywidualnej modlitwy Słowem Bożym.

2. Dziś po południu Msza św. o godz. 16.30.

3. W tygodniu codziennie Msza św. o godz. 18.00. W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W poniedziałek zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji dzieci, następnie na spotkanie organizacyjne.

5. We wtorek spotkanie Grupy Biblijnej o godz. 19.00.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek po Mszy świętej próba scholii.

8. W piątek Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W piątek po Mszy św. godz.19.00 zapraszamy na Drogę Światła, którą poprowadzi młodzież RAM-u. Jest to wielkanocne nabożeństwo wzorowane na Drodze Krzyżowej. Polega na przeżywaniu 14 stacji – spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych.

10. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej.

11. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła wszyscy mogą zabrać dla siebie kilka maseczek. W rozprowadzaniu maseczek będzie pomagać młodzież.

12. Dziś do nabycia kolejny numer czasopisma „Miłujcie się”.