I Niedziela Adwentu. Rok C – 2.12.2018 r.

 
 
 1. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn. O godz. 14.30 zebranie POAK. O 16.00 Nabożeństwo Nowenny przed Niepokalanym Poczęciem NMP, zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet, o 16.30 Msza św.
 2. We wszystkie dni adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana Roratami. Będziemy je rozpoczynać procesyjnym wejściem z zapalonymi lampionami. Rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i uczestniczyli z nimi w nabożeństwie. Dzieci za udział otrzymywać będą obrazki do adwentowej wyklejanki i losować figurkę Matki Bożej przy której wspólnie z rodziną pomodlą się w rodzinie i w następny dzień przyniosą do kościoła. Roraty codziennie o godz. 17.00. i nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP. W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św.
 3. W środę na nowennę zapraszamy uczniów z kl. VII SP. i Dziewczęcą Służbę Maryjną.
 4. W środę po nabożeństwie będzie w kościele św. Mikołaj. Podpisane paczki można składać do środy w zakrystii przed Mszą św.
 5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w środę po Mszy św.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwsza sobota miesiąca.
 7. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. przed południem o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 w szczególności zapraszamy dzieci z kl. III wraz z rodzicami. Będzie dla nich poświecenie i wręczenie medalików Niepokalanej.
  W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla RAM.
 8. O odmawianie różańca przed Mszami św. w przyszłą niedzielę prosimy różę Pana Józefa Gadzały.
 9. Od dzisiaj można zakupić świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy” Caritas proponuje minimalną ofiarę 5 zł. Są także opłatki na wigilię. Ofiary złożone za opłatki przeznaczone będą na ogrzewanie w kościele.
 10. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 11. Za tydzień składka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.
 12. We wtorek o godz. 14.00 pogrzeb zm. parafianki Wiesławy Krupy.