I Niedziela Adwentu. Rok B – 3.12.2017 r.

 
 
 1. Dziś rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2017/2018 wpisany w hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
 2. We wszystkie dni adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana Roratami. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach Będziemy je rozpoczynać procesyjnym wejściem z zapalonymi lampionami. Rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości uczestniczyli z nimi w nabożeństwie. Dzieci za udział otrzymywać będą wyklejankę do planszy z obrazkiem św. Rodziny. Będzie też losowanie figurki Matki Bożej, i św. Józefa, które dzieci będą zabierały do domu, aby wspólnie pomodlić się w rodzinie i w następny dzień przyniosą do kościoła. Uczestnictwo w Roratach daje możliwość dobrego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Roraty codziennie o godz. 17.00.
 3. Do czwartku Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  W ten czwartek przypada I czwartek miesiąca. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Roratami.
 4. W środę na nowennę zapraszamy uczniów z kl. VI SP., Dziewczęcą służbę Maryjną Po Mszy św. spotkanie przed bierzmowaniem dla uczniów kl. VI.
 5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w środę po Mszy św.
 6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. przed południem o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 w szczególności zapraszamy dzieci z kl. III wraz z rodzicami. Będzie dla nich poświecenie i wręczenie medalików Niepokalanej. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nie obowiązuje post.
 7. O odmawianie różańca przed Mszami św. w przyszłą niedzielę prosimy różę Pani Władysławy Prajsnar.
 8. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn. Po południu o godz. 16.00 Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem, zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i Msza św.
 9. Dzisiaj zebranie POAK o godz. 14.30.
 10. Od dzisiaj można zakupić świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy”. Caritas proponuje minimalną ofiarę 5 zł. Są także opłatki na wigilię. Ofiary złożone za opłatki przeznaczone będą na ogrzewanie w kościele.
 11. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 12. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
 13. W porozumieniu z właścicielami sklepów POAK organizuje zbiórkę art. spożywczych na przygotowanie paczek na święta dla biednych.