I Niedziela Adwentu. Rok A – 1.12.2019 r.

1Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn. O godz. 14.30 zebranie POAK. O 16.00 Nabożeństwo Nowenny przed Niepokalanym Poczęciem NMP, zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet. O 16.30 i Msza św.
2. W adwencie z wyjątkiem niedziel i uroczystości o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratami. Roraty rozpoczynać będziemy procesją z zapalonymi lampionami. Rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i uczestniczyli z nimi roratach. Dzieci za udział otrzymywać będą obrazki do adwentowej wyklejanki i losować figurkę Dzieciątka Jezus, przy której w domu z rodziną pomodlą się i w następny dzień przyniosą do kościoła. Codziennie do 7.XII nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W związku z roratami w adwencie nie będziemy wyznaczać dzieci na nowennę w środy.
3. We wtorek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją Słowa Bożego. W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św.
4. W czwartek po Mszy św. spotkanie RAM
5. W I piątek spowiedź od godz. 16.00 i wystawienie Najświętszego Sakramentu. W piątek po nabożeństwie będzie w kościele św. Mikołaj. Podpisane paczki można składać do piątku w zakrystii przed Mszą św.
6. W sobotę na zakończenie nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy parafian na nabożeństwo do Matki Bożej w czasie którego będziemy się modlić „Akatystem ku czci Bogurodzicy”.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I sobotę nie będzie odwiedzin chorych. Chorych odwiedzimy w terminie bliższym świąt. Bożego Narodzenia.
7. W niedzielę 8.XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na sumę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci z k. III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami. Dla dzieci będzie poświęcenie i nałożenie medalików Niepokalanej. W dniu 8 grudnia od godziny 12 do 13 jest obchodzona „Godzina Łaski”, na tą okoliczność będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu po sumie do prywatnej adoracji.
8. O odmawianie różańca przed Mszami św. o godz. 9.00 i 11.00 w przyszłą niedzielę prosimy różę Pani Aliny Wojtowicz. Natomiast przed pierwszą Mszą św. o godz. 7.00 będą śpiewane godzinki.
9. Od dzisiaj można zakupić świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy” Caritas proponuje minimalną ofiarę 6 zł. Są także opłatki na wigilię. Ofiary złożone za opłatki przeznaczone będą na ogrzewanie w kościele.
10. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
11. Za tydzień składka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.