Czwarta niedziela Adwentu. Rok B – 24.12.2023 r.

 
 

1. Dziś dzień imienin ks. abpa Adama Szala. Polecamy Go w naszych Modlitwach.

2. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Po sumie Nowenna do Dzieciątka Jezus. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. Wieczorem w naszych domach Wieczerza Wigilijna. Rozpoczynamy ją od odczytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa (wg św. Łukasza), następnie w wspólnej modlitwie, polecamy Panu Bogu najważniejsze intencje rodziny, parafii, pamiętamy o chorych, samotnych, modlimy się za zmarłych. Po modlitwie dzieląc się opłatkiem składamy sobie życzenia. Po wieczerzy wigilijnej śpiewamy kolędy. O północy Pasterka. Przed Pasterką o godz. 23.15 zapraszamy na wspólne kolędowanie ze scholą parafialną. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

3. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. Msze św. o 7.30, 9.00, 11.00. Msza św. u sióstr o godz. 10.10. Nie będzie Mszy św. po południu. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w papieskim błogosławieństwie „Urbi et Orbi”.

4. We wtorek 26 grudnia Święto Św. Szczepana Msze św.: 6.30 u Sióstr, 7.30, 9.00, i 11.00. Nie będzie Mszy św. po południu.

5. W środę święto św. Jana Ewangelisty. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek święto św. Młodzianków.

7. W czwartek zapraszamy Dziewczęcą Służbę Maryjną na próbę do domu parafialnego o godz. 15.00.

8. W przyszła niedzielę święto Świętej Rodziny. Przed południem Msze św. jak w każdą niedzielę. Po południu Msza święta i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Roku Pańskiego 2023 o godz. 16.00. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9. Na święta nie wyznaczamy róż różańcowych do różańca przed Mszą św.