XVII Niedziela Zwykła. Rok C – 28.07.2019 r.

1. Dziś po południu o 16.30 Msza św. W dni powszednie Msza św. o godz. 18.00.
2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z hołdem i kwiatami prosimy dzieci  które będą po wakacjach w kl. VII SP.
3. W I czwartek miesiąca przed Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czwartek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości
4. W I piątek spowiedź od godz. 17.00. W piątek w kościele parafialnym możliwość zyskania odpustu zwanego „Porciunkuli” pod zwykłymi warunkami – spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach ojca św.
5. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 17,45 rozważanie tajemnicy różańcowej. O 18.00 Msza św. nabożeństwo różańcowe i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
6W miesiącu sierpniu w I sobotę  nie będziemy odwiedzać chorych.
7. O prowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszami św. w przyszłą niedzielę prosimy Różę Pani Danuty Niemczyk.
8. Jutro, 29 lipca w Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym XV Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu. Rozpoczęcie o godz. 16,30. Księża Michaelici zapraszają do uczestnictwa w modlitwie. Spotkanie będzie też transmitowane prze TV Trwam.
9. Nasza parafia i POAK organizuje zbiórkę  makulatury  na  budowę  studni  w  Afryce.  Przy parkingu koło cmentarza znajduje się kontener, do którego możemy składać makulaturę. O taką pomoc często proszą misjonarze. Dzięki takim akcjom udało się  zrealizować już wiele inwestycji  na misjach w Afryce w tym kilkadziesiąt studni na terenach gdzie brakuje wody. Prosimy o włączenie się w tę akcję. Kontener będzie wystawiony aż do jego wypełnienia.
10W czwartek godz. 14.00 pogrzeb zm. parafianina Edwarda Słowika.