Nasza Wspólnota nr 205 – Listopad, grudzień 2018 r.

Nasza Wspólnota nr 205

(PDF – 9,52 MB)

W numerze między innymi:

• „W mocy Bożego Ducha” Założenia, cele, tematyka Programu Duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce 2018/2019. (str. 4)
  • Szczególne miejsce Maryi w moim sercu – (str. 6)
  • Szansa za szansą – Świąteczna lekcja gościnności (str. 8)
  • Czy Ty jesteś Mesjaszem? – Dylematy Jana Chrzciciela (str. 9)
  • Dlaczego warto się radować? – Jose Luis Martin Descalzo (str. 11)
  • Jak św. Katarzyna Sieneńska nauczyła się kochać bez wzajemności – najtrudniejsze przykazanie (str. 13)
  • Rola Kościoła Katolickiego w odzyskaniu niepodległości Polski (str. 15)
  • Klerycy żołnierze i kapłani oficerowie na tle 100. rocznicy niepodległości – Ks. Zbigniew Głowacki (str. 17)
  • Kwesta na cmentarzach i efekt finansowy. Dziękujemy. (str. 18)
  • Iwonicz u schyłku epoki staropolskiej (fragmenty książki „W obronie wiary i wolności. Iwonicz w dobie Konfederacji Barskiej”) – Grzegorz Nieradka (str. 19)
  • Podniebne warsztaty – zapomniana historia Iwonickiego Blichu – Grzegorz Nieradka (str. 21)
  • Ksiądz Zbigniew Głowacki odznaczony medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości – Grzegorz Nieradka (str. 23)
  • „Iwonickie tematy” ks. Zbigniewa Głowackiego – Grzegorz Nieradka (str. 24)
  • Podziękowanie (str. 25)
  • Poezja Iwoniczan (str. 25)
  • Przepisy kulinarne (str. 26)
  • Zespół szkół przy OSiW OHP w Iwoniczy (str. 26)
  • Z życia Szkoły Podstawowej im. Ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu (str. 27)
  • Wieści szkolene z Iwonicza-Zdroju – Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczy-Zdroju (str. 31)
  • Zespół Szkół w Iwoniczu (str. 33)
  • Jeżeli nie możesz otworzyć pliku w przeglądarce lub na komputerze potrzebujesz zainstalować program Adobe Reader lub specjalną wtyczkę do swojej przeglądarki.

Adobe Reader- Pobierz program