Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Dożynki – 2016 r.

15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na główną Mszy św. do kościoła parafialnego o godzinie 11:00  przyniesiony został przez delegację Koła Gospodyń Wiejskich i Sołtysa wieniec dożynkowy wraz z chlebem i plonami.

W tym dniu dziękowaliśmy Bogu i Matce Bożej Wniebowziętej za pomoc w ciężkiej pracy na roli, za opiekę nad ludźmi i ich plonami. Wieniec wraz z wiązankami ziół, kwiatów i plonów przyniesionych przez wiernych został poświęcony na zakończenie uroczystej Mszy św.

28 sierpnia w Polańczyku odbyły się XXXIII Dożynki Archidiecezji Przemyskiej i XVI Województwa Podkarpackiego, w których brała również udział delegacja z naszym wieńcem z naszej parafii.

Zobacz kilka zdjęć delegacji z wieńcem z uroczystości w Iwoniczu oraz zdjęcia wieńców z uroczystości w Polańczyku.

Zdjęcia Waldemar Niemczyk

Zobacz więcej zdjęć ››