Uruchomienie nowej strony internetowej

Nowa strona internetowa

Od dzisiaj uruchomiona została nowa parafialna strona internetowa. Oparta jest teraz na responsywnym szablonie, który dopasowuje się i prawidłowo wyświetla na różnych urządzeniach.

Od dzisiaj mamy również nowy adres strony: www.parafiaiwonicz.pl.

Jeszcze do marca przyszłego roku dotychczasowy adres będzie działał, ale znajdziemy pod nim tylko link do nowej strony.
——————————–

Utrzymując stronę parafialną, chcemy iść za słowami św. Jana Pawła II, który w 2002 r. w Orędziu na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu napisał: “Internet sprawia, że miliardy obrazów pojawiają się na milionach monitorów komputerowych na całej planecie. Czy z tej galaktyki obrazu i dźwięku wyłoni się twarz Chrystusa i zabrzmi głos Chrystusa?…

Pisał dalej: “… chcę wezwać cały Kościół, by odważnie przekraczał ten nowy próg, by wyruszał na głębię Sieci, tak by obecnie – podobnie jak w przeszłości – wspaniały związek Ewangelii i kultury mógł ukazać światu „chwałę Bożą na obliczu Chrystusa” (2Kor 4,6)”.

Na stronie parafialnej chcemy zatem prezentować naszą wspólnotę, z której jesteśmy dumni. Chcemy pokazać się nie tylko lokalnej społeczności, ale i naszym rodakom za granicą i wielu innym ludziom z całego świata. Świadczymy zatem o tym, że jesteśmy, że wierzymy, że budujemy tutaj lokalną wspólnotę opartą na chrześcijańskich wartościach.

Potwierdzeniem tego, że jesteśmy oglądani mogą być statystyki:

Np. w maju na naszej stronie było ponad 10 000 wizyt. Z tego około 81% wywołań pochodziło z Polski.

Jako ciekawostka powiem, że najczęściej otwieraną stroną, była strona z modlitewnika z litanią do Wszystkich Świętych i strona z ogłoszeniami parafialnymi.

W nowej odsłonie zachęcamy do współpracy działające w naszej parafii wspólnoty, których strony są jeszcze puste, a mogłyby być zapełnione ciekawymi i przydatnymi treściami. Osoby chętne do współpracy prosimy o kontakt – może być mailowy na adres podawany na stronie w zakładce KONTAKT.

————————-

Korzystając z okazji szczególnie przed zbliżającymi się Wakacjami zwracamy się do rodziców.

—-

Każdy z nas wie, jak ogromną przestrzeń życia naszych dzieci zajmuje obecnie Internet. Dzisiaj jest nieodzowny, potrzebny i pożyteczny ale wykorzystywany nieostrożnie, może wyrządzić znaczne krzywdy.

Wiemy, że dziecko może uzależnić się od wielu rzeczy – od komputera, gier, Internetu ale jeszcze większym zagrożeniem mogą być złe treści znajdujące się w sieci internetowej.
Według badań Czapińskiego i Panka z 2013 r. aż 40 proc. 8-latków i 65 proc. 11-latków korzysta z Internetu samodzielnie, bez nadzoru rodziców. (J. Czapiński, T. Panek, Diagnoza społeczna 2013).
Przeczytamy też, że aż 15 proc. gimnazjalistów, czyli chłopców w wieku 13–16 lat, ogląda codziennie pornografię!

Dlatego apelujemy do rodziców o zainteresowanie się tym, co nasze dzieci robią w sieci. Interesujmy się tym, co tam oglądają, z kim się kontaktują, jakie dane wprowadzają. Bardzo użyteczne mogą być tutaj programy kontroli rodzicielskiej.
Nie zapominajmy o tym, że w telefonach też jest Internet, do którego przez te urządzenia dzieci mają nieograniczony dostęp.

—–

Nie będziemy wstanie wszystkiego skontrolować ale zainteresowanie się tym tematem i rozmowa z dziećmi może przynieść wiele korzyści i przede wszystkim uchronić dzieci przed zagrożeniami.

Na naszej stronie w zakładce “BEZPIECZNY INTERNET” zamieszczone są informacje na ten temat.
Proponujemy na ten tydzień dla wszystkich rodziców zadanie – zapoznajcie się z tymi materiałami. Mogą być naprawdę pomocne.

Jeszcze raz zapraszamy do odwiedzania naszej nowej strony (adres jest także wywieszony w gablotce przed kościołem).

Szczęść Boże